1980-ban szereztem diplomát a Keszthelyi Agrártudományi Egyetem Általános Agrármérnöki Szakán.
Rövid ideig dolgoztam a mezőgazdaságban, – a magam ura akartam lenni – az elsők között 1983 tavaszán alakítottam magán vállalkozást, a Meliorációs Tájépítő és Szolgáltató Gazdasági Munkaközösséget. A főprofil mélyépítés, csatornázás, térburkolás volt.
1987-tõl a GMK. mellett, mint “Földmunkás- és kertépítő kisiparos” is elkezdtem dolgozni. Ebből az egyéni vállalkozói formából alakult meg 1989-ben a Fito System Kertépítő és Szolgáltató Egyéni Cég, amely 1993-tól Korlátolt Felelősségű Társasági formában működik, amelynek jelenleg is tulajdonosa, ügyvezetője vagyok.
Tekintettel, hogy nem szakirányú végzettséggel rendelkeztem, ezért valósággal kerestem az újabb és újabb szakmai kihívásokat a táj- és kertépítés terén. Éjszakánként bújtam a szakkönyveket, nappal a gyakorlatban próbáltam ki a tanultakat.
1986.-tól a Margitszigeti Thermál Hotel kertészeti arculatának kialakítását, fenntartását végeztem öt évig, sőt virágüzletet is működtettem a Hotelban, amely növénydekorációs ismeretekkel gazdagított.
1989. Első, nagyobb szakmai kihívásom, a pesti rakpart végénél a Hotel Hélia parkjának megépítése volt. – Naponta jólesik látnom, hogy két kezem munkája hogyan él tovább az évtizedes fákban.
1990-92. Újabb szakmai kihívások, több mint 30ha közterület fenntartás a XIII. kerületben.
A hagyományos parképítés egy speciális ágában, a temető kertek és emlékhelyek építésében is sikerült maradandót alkotnunk:
- a Rákoskeresztúri új köztemetőben a 298-as kopjafás parcella, az 56-os forradalmárok nyughelye;
- a szovjet katonai emlékhely;
- Budaörsi Német Magyar Katonai Temető és Békepark tervezése, kivitelezése, amelyre tervezőkollégánk Dékány Margit 1999-ben elsõ tájépítészként kapott Pro Architectura Díjat.
Közben elragadott egy újabb szerelem, a zöldtetőépítés.
1992-ben a Gellért hegyen, adtuk át a “Gellért Gyöngye” apartman házon 2200m2 intenzív és 1000m2 extenzív zöldtetőt saját tervezésben és kivitelezésben. – Izgalmasnak találtam az ötödik homlokzatnak a zöldesítését, a növényzetnek, mint építészeti elemnek a megjelenítését.
Szakmai palettánkon a legörömtelibb színt a játszóterek jelentik: a terveink alapján és a kivitelezésünkben készült a Máltai Szeretetszolgálat “Játszva megelőzni” játszótér programja – 11 játszótér – európai viszonylatban is egyedülálló.
A szombathelyi “Kalandvár”, – az ország legnagyobb játszótere – is általunk épült. Tevékenységünk ezen ágát ma már öcsém, Bellavics István vezeti. Naponta találkozni a “Főzz játszóteret” országos kampányával, amely játszóterek építője szintén a Fito System.
Az évek során munkámban a hangsúlyt egyre jobban a zöldtetőépítés vette át, amely ma már, egyfajta küldetéstudat.
A Zöldtetõépítõk Országos Szövetségének (ZÉOSZ) alapító tagja voltam, több cikluson keresztül és jelenleg is elnökségi tag, 2007-2009 között elnöke.
A kezdetektől, mint szakíró publikálok, igyekszem felhívni a figyelmet a zöldtetõépítés fontosságára, és a szakmai fortélyokra. Saját fejlesztésű, egyrétegű extenzív zöldtetőépítési technológiánk és ültető közegeink több hektáron bizonyítottak.
Az évek során rendszeresen megmérettük magunkat szakmai versenyeken.
Az Épületszigetelők, Tetőfedők és Bádogosok Országos Szövetsége (ÉMSZ) hagyományos “Év Tetõje” Nívódíj Pályázatain a Fito System kivitelezésében épült zöldtetők 5 alkalommal nyertek “Zöldtető Kategória Díjat”.
Hasonlóan a ZÉOSZ által három alkalommal meghirdetett, “Zöldtető Pályázatokon” úgy extenzív és intenzív zöldtetõ kategóriákban összesen 6 első helyezést értünk el.
2007-ben az ÉMSZ és a ZÉOSZ közös rendezésében az “Év Tetőkertje” cím elnyerése.
A városainkban a fenntartható fejlődés ma már elképzelhetetlen a világhódító ökológikus szemlélet, a zöldtetők nélkül. A környezet élhetőbbé tétele, a beépített, holt tereknek biológiai aktivitást adni, számomra nem csak munka, hanem életcél.
“Költséghatékonyan szakszerűnek lenni!” – ezt tartom közel három évtizedes szakmai pályám legfőbb erősségének. Szaktanácsadóként és kivitelezőként erre fókuszálok.